فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨


آمار بازدید

هم اکنون
1
امروز
16
دیروز
12
این ماه
533
کل
151573
1392/5/16
همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر
پیام تبریک آیت الله العظمی شیرازی به مناسبت عید سعید فطر

آیت الله العظمی شیرازی عید فطر نقطه ای است برای یک شروع، آنهم بر اساس فطرت پاک الهی که در نهاد آدمی گنجانده شده و آدمیت او بر آن استوار گردیده است تا باز خود او بر سر دو راهی سعادت و ضلالت، یکی را برگزیند و با اطاعت پذیری، به سوی بهشت برین رهسپار شده و یا با نافرمانی، دوزخ را برای خود رقم زند.

بنا به گزارش دفتر آیت الله العظمی شیرازی همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر پیام تبریکی از سوی مرجع عالیقدر آیت الله العظمی شیرازی صادر گردید:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تبارک و تعالی: فطرة الله التی فطر الناس علیها

قالب وجودی انسان متشکل از صفات زشت و زیبا، خوبی و بدی و سرشت الهی و شیطانی است که انسان را در دو مسیر هدایت و سعادت و ضلالت و گمراهی قرار داده اند همانگونه که خداوند متعال نیز با بیان: «انا هدیناه السبیل إما شاکراً و إما کفوراً» به آن اشاره فرموده است لیکن آنچه که در این میان سبب تعالی انسان و رسیدن او به اوج قله انسانیت و خلیفة اللهی اوست فطرت و شرست الهی است که در او نهاده شده و آیه شریفه: «فطرة الله التی فطر الناس علیها» نیز بر آن دلالت می کند.

و به بیان آیات شریفه: «وأن سعیه سوف یری» و: «کان سعیه مشکوراً» تلاش این آدمی مطیع و فرمان پذیر، قطعاً شایسته شکر و مد نظر قرار گرفته شدن از ناحیه ذات ربوبی است تا سبب آرامش او و ترغیب او به سمت اطاعت پذیری بیشتر شود و اینجاست که پس از یک ماه بندگی خالصانه، روزی به نام عید فطر ـ یعنی: عید بازگشت انسان به فطرت الهی و قبولی یک ماه بندگی، به عنوان پاداش، پیش روی گذاشته می شود آنهم روزی که باز خود موجب نزول رحمت واسعه الهی و مغفرت و آمرزش است تا جایی که فقط در آن روز، معادل آمرزش یک ماهه ماه مبارک رمضان آمرزیده می شود.

و باز با شرکت در نمازی که نشانه شکر است و پرداخت فطریه ای که کمک به مخلوقات مستمند آن خالق بی همتا و رزاق است، به صورت انسانی کاملا جلا یافته، آماده شروع یکی دیگر از سالهای عمر خویش می شود.

پس عید فطر نقطه ای است برای یک شروع، آنهم بر اساس فطرت پاک الهی که در نهاد آدمی گنجانده شده و آدمیت او بر آن استوار گردیده است تا باز خود او بر سر دو راهی سعادت و ضلالت، یکی را برگزیند و با اطاعت پذیری، به سوی بهشت برین رهسپار شده و یا با نافرمانی، دوزخ را برای خود رقم زند.

اینجانب با تبریک این عید سعید به مسلمانان جهان خاصه ملت شریف ایران، امید واسع دارم فضل الهی در ظل عنایات حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء بیش از پیش شامل حال ملت شریف ایران گردد.

28 رمضان المبارک 1434

مشهد مقدس

محمد بن عبد الله شیرازی

شایان ذکر است طبق نظر مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی مد ظله العالی میزان فطریه مبلغ سه هزار تومان برای هر نفر مشخص شده است و شماره تلفن های: 2346072 و 2346073 جهت پاسخگویی به سؤالات شرعی مؤمنین اعلام میگردد.