فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨


آمار بازدید

هم اکنون
1
امروز
22
دیروز
20
این ماه
150
کل
154952
1392/8/7
در جریان دیدار صمیمانه استاندار جدید فارس با آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی
آیت الله العظمی شیرازی: حسن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اخیر و آرامش بعد از آن نعمتی بزرگ است
آیت الله العظمی شیرازی: اگرچه در بحث انتخابات اخیر نیز عده ای از بزرگان ورود کردند و افرادی رد صلاحیت شدند اما خداوند به این مردم کمک کرد تا جایی که رهبری هم پیروزی مردم در انتخابات ریاست جمهوری را نعمتی بزرگ دانستند و ان شاءا... ریاست محترم جمهوری آقای روحانی در کارشان موفق باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت ا... العظمی سید محمدباقر شیرازی مدظله، دکتر سید محمد احمدی استاندار فارس در اولین دیدار خود با علمای فارس در محل اقامت ایشان با معظم له دیدار و گفت وگو داشت. در این دیدار صمیمانه حضرت آیت ا...العظمی شیرازی اظهار داشتند: شیراز و فارس مهد علما و بزرگان بسیاری بوده است که باید از وجود علمای پارسای این شهر به نحو احسن بهره برد و از مشورت با ایشان در جریان امور بهره برد همانطور که مالک اشتر از مولا علی(ع) توصیه شنید که از بزرگان و علما مشورت بگیر چرا که خداوند از پیامبرش خواسته که با دیگران در امور دین مشورت کن.

این مرجع معظم تقلید جهان تشیع با بیان برخی خطراتی که از پیروزی انقلاب انقلاب را تهدید میکرد فرمودند: خطر دیگری که انقلاب را تهدید می کرد وجود صدام و جنگ تحمیلی بود و پس از آن هم فوت تأسف بار امام(رحمه الله علیه) که عده ای تصور میکردند با فوت امام همه چیز به هم می ریزد اما همه با هم و متحداً قضیه آیت الله خامنه ای را پیش کشیده و بحمدا... ایشان هم رهبر شدند و دلیل آن این است که این مملکت مربوط به امام زمان(عج) است و الطاف خفیه آن حضرت همواره شامل حال این ملت و مملکت بوده و می باشد

این عالم برجسته جهان اسلام افزودند: اگرچه در بحث انتخابات اخیر نیز عده ای از بزرگان ورود کردند و افرادی رد صلاحیت شدند اما خداوند به این مردم کمک کرد تا جایی که رهبری هم پیروزی مردم در انتخابات ریاست جمهوری را نعمتی بزرگ دانستند و ان شاءا... ریاست محترم جمهوری آقای روحانی در کارشان موفق باشند لیکن باید بدانیم که هر چه بهتر دستورات اسلامی رعایت شود ایران و اسلام موفق تر عمل خواهد کرد.

آیت ا... العظمی شیرازی خطاب به استاندار فارس فرمودند: امور استان را با مشورت خصوصاً با علماء اعلام انجام دهید تا موفقیت بیشتری حاصل گردد چرا که انتظارات مردم از آقای دکتر روحانی که اسماً و رسماً روحانی هستند زیاد است لیکن بحمدا... حسن انتخابات و آرامش بعد از آن نعمتی بزرگ است که این مهم باید تداوم یابد.

آیت ا... العظمی شیرازی همچنین با تبریک انتصاب استاندار جدید فارس و آرزوی توفیقات الهی برای وی در پایان فرمودند: ان شاء ا... سعی شود که روز به روز با روی کار آمدن این دولت و این انتخابات اخیر وضعیت مردم بهتر شود و امور مردم رو به بهبودی بیشتری سوق پیدا کند.

در ادامه این دیدار سید محمد احمدی استاندار فارس با اظهار خوشبختی از این دیدار ضمن تأکید بر نقش محوری علما و مراجع معظم تقلید در بیداری جهان اسلام و پیشبرد امور مسلمین اظهار داشت: شیراز همواره شهرتش به وجود بزرگان دین و دارالعلم بودن آن است، به همین منظور همه وظیفه داریم تا در راستای احیای احکام الهی گام برداریم.

دکتر احمدی گفت: ما نیازمند دعای خیر، همراهی و مشورت همه علما و دلسوزان استان و شیرازیم چرا که هر چه داریم از نعمت وجود علما و مرجعیت است.

مدیر ارشد فارس افزود: دیدار ما با شما را یک سعادت برای خود دانسته و از شما می خواهم که برای موفقیتمان دعا کنید، چون دعای شما برای ما ارزشمند است. استاندار فارس خاطر نشان ساخت: انوار تابناک علما و مراجع به عنوان شانس و بختی روشن برای مردم است که بر شهر و استان و کشور ما تابیدن گرفته است. روحانیت و مرجعیت شیعی در طول تاریخ، ایران را از خطرات رهانده و نجات داده اند. امثال امام رحمه ا... علیه در ایام انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی به مردم روحیه دادند و ما همواره امیدواریم که پیوند بین مردم و عالمان دینی همچنان برقرار باشد.

دکتر احمدی یادآور شد: همه ما باید در حفظ و حراست از سرمایه های دینی و ملی خود تلاش نماییم و از خدواند تقاضا کنیم که این نعمات را از ما نگیرد. گفتنی است که در این دیدار سید محمود موسوی مشاور اجرایی استاندار فارس نیز حضور داشت.

* حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی شیرازی: جای خوشوقتی است که بحمد الله استاندار جدید فارس به مشورت با علما و مراجع اهتمام دارند

همچنین در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی شیرازی فرزند و مسؤول دفتر مرجع عالیقدر تشیع حضرت آیت ا... العظمی سید محمدباقر شیرازی نیز ضمن تقدیر از استاندار فارس به جهت اهمیت دادن به دیدار با بزرگان دینی و جایگاه رفیع مرجعیت شیعی اظهار داشت: این که استاندار جدید فارس جناب آقای دکتر احمدی فردی از سلسله جلیله سادات و آیت ا... زاده بوده و در عین حال انسانی فرهیخته، فرهنگی و مسلط به همه امور مرتبط با استان فارس به خصوص از جهت پیشرفت همه جانبه این استان بوده و در جهت جبران عقب ماندگی های گذشته گام های مثبتی را برمی دارند برای همه ما استان فارسی ها مایه مباهات و افتخار است.

عضو جامعه روحانیت شیراز گفت: امیدواریم با همکاری و هماهنگی علمای حوزه های علمیه و مسؤولین استان، آینده درخشانی را پیش روی استان سرافراز پیش بینی می کنیم و اینکه استاندار محترم در بدو ورود و شروع به کار، مشورت با علما و مراجع را اولویت اول خود قرار داده اند نشان از حمیت دینی و تلاش در اجرای احکام متعالی اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام با بستر سازی های مناسب دارد.
سایر تصاویر :