فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

پنجشنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩


آمار بازدید

هم اکنون
1
امروز
22
دیروز
39
این ماه
293
کل
157764
1392/8/12
توسط فرزند ارشد آیت الله العظمی شیرازی صورت گرفت:
اهداء کامل ترین نهج البلاغه جهان به دبیر کل سازمان ملل

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد: این رهنمودها، پیام آور صلح و دوستی بین ملت ها و اقوام مختلف و راهنمای همگان در مسائل ضروری و زیر بنایی است. 

بنا به گزارش ایرنا مجموعه نفیس ﺗﻤﺎم نهج اﻟﺒﻼﻏﻪ ﮔﺮدآوری ﺷﺪه توﺳﻂ ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼم و المسلمین ﺳﯿﺪﺻﺎدق ﻣﻮﺳﻮی شیرازی فرزند ارشد مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی مد ظله العالی ﺑﻪ بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد اهدا شد. بنا به این گزارش در اﻳﻦ دﻳﺪار که با حضور محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد انجام شد، ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼم و المسلمین ﺳﯿﺪ ﺻﺎدق ﻣﻮﺳﻮی شیرازی ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺗﻲ را در خصوص وﻳﮋﮔﻲ های اﻳﻦ ﻛﺘﺎب و دیدگاه اسلام و حضرت امیر مؤمنان علی(ع) درباره مسائل جهانی و به ویژه مسائلی همچون توصیه به همزیستی مسالمت آمیز با اقوام و گروهها, رعایت عدالت و انصاف در روابط اجتماعی و سیاسی و حقوق بشر و دفاع از مظلومان به دبیر کل سازمان ملل ارائه داد. در این ملاقات بخش منتخبی از کتاب نیز که به زبان انگلیسی ترجمه شده بود، به دبیرکل سازمان ملل اهدا شد و توضیحاتی درباره سخنان گهربار امیرمومنین علیه السلام توسط سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل به بان کی مون ارائه گردید.

حجت الاسلام موسوی شیرازی درباره علت اهدای این کتاب به دبیرکل سازمان ملل خطاب به بان کی مون گفت: از آنجایی که تحقق اهدافی نظیر رعایت حقوق انسان ها، برقراری عدالت اجتماعی و استقرار صلح و امنیت جهانی از مهمترین اهداف و اولویت های سازمان ملل متحد می باشد, توجه به رهنمودها و نکات اساسی مطروحه در نهج البلاغه شامل فرمایشات, توصیه ها, دستورات و نامه های حضرت علی (ع), در راه تحقق این اهداف بسیار مفید خواهد بود؛ به ویژه آنکه این دستورات مورد احترام عمیق مسلمانان نیز می باشند. بان کی مون: این رهنمودها پیام آور صلح و دوستی بین ملت ها و اقوام مختلف و راهنمای همگان در مسائل ضروری و زیر بنایی است.

گفتنی است پیش از این نیز و در یک اقدام شایسته دیگر، نامه حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر (قسمتی از بخش نامه های کتاب نهج البلاغه) در سال 2000 میلادی با عنوان منشور حکومت داری به عنوان منشور سازمان ملل، و در سال 2010 نیز یونسکو(بخش فرهنگی سازمان ملل) نامه 31 نهج البلاغه با عنوان وصیت امیرالمؤمنین به امام حسن مجتبی علیهما السلام به عنوان جامع ترین منشور اخلاقی در میان ملل جهان انتخاب و در این سازمان ها به ثبت رسید.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی طی بیش از بیست سال تلاش خود برای جمع آوری نسخه کامل نهج البلاغه به ده ها کشور مختلف جهان سفر کرده و پس از رجوع به بیش از هشتاد هزار کتاب و منابع مختلف در کتابخانه های جهان، کامل ترین نسخه را تدوین و به زبان عربی در بیروت به چاپ رسانده است. این کتاب ﺷﺎﻣﻞ ﻓﺼﻞ ها و اﺑﻮاب ﻣﺨﺘﻠﻔﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺧﻄﺒﻪ ها، ﺳﺨﻨﺎن، ﺳﻔﺎرش ها و ﺗﻮﺻﯿﻪ ها، ﻛﻠﻤﺎت ﻗﺼﺎر، دﻋﺎها، ﻧﺎﻣﻪ ها، ﭘﯿﻤﺎن ﻧﺎﻣﻪ ها و وﺻﺎﻳﺎی ﺣﻀﺮت اﻣﯿﺮاﻟﻤﺆﻣﻨﯿﻦ ﻋﻠﻲ ﻋﻠﯿﻪ اﻟﺴﻼم اﺳﺖ.
سایر تصاویر :