فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

پنجشنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٩


آمار بازدید

هم اکنون
2
امروز
26
دیروز
39
این ماه
297
کل
157768
1393/2/28
در پی ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی(قدس سره الشریف) صادر شد
پیام تسلیت مراجع تقلید، آیات عظام و علماء اعلام

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: آن عالم بزرگ، عمر با بركت خود را در راه اعلای كلمة الله و ترویج و نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام و دفاع و حمایت از حدود و ثغور دینی سپری نمود، اخلاق كریمه و برخورد متواضعانه ایشان با طلاب محترم علوم دینی و مردم با ایمان برای حوزه های علمیه درس و الگو بود.

به گزارش دفتر آیت الله العظمی شیرازی در پی ارتحال ملکوتی مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی(قدس سره) علاوه بر پیامهای تلفنی از سوی مراجع عظامی همچون آیت الله العظمی وحید خراسانی(مد ظله)، آیت الله العظمی سیستانی(مد ظله)، آیت الله العظمی سید سعید حکیم(مد ظله) و آیت الله العظمی مدرسی(مد ظله)، سایر مراجع عظام با ارسال پیام هایی ارتحال این عالم ربانی را تسلیت گفتند متن این پیامها به صورت ذیل است:

پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی(مد ظله)

بسم الله الرحمن الرحیم

اذا مات المؤمن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدها شئ

رحلت عالم ربانی و فقیه صمدانی حضرت آیت الله آقای حاج سید محمدباقر شیرازی رضوان الله تعالی علیه موجب تأثر و تأسف گردید.

آن عالم بزرگ، عمر با بركت خود را در راه اعلای كلمة الله و ترویج و نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام و دفاع و حمایت از حدود و ثغور دینی سپری نمود، اخلاق كریمه و برخورد متواضعانه ایشان با طلاب محترم علوم دینی و مردم با ایمان برای حوزه های علمیه درس و الگو بود.

اینجانب آن فقید سعید را متعصب در امور دینی و اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منكر و دفاع از مقدّسات می شناختم؛ عاش سعیداً و مات سعیداً.

ارتحال این عالم عالیقدر را به حوزه های علمیه و بیت شریف ایشان و حضرات حجج اسلام آقازادگان و اخوان مكرم تسلیت گفته ، علوّ درجات الهی برای آن مرحوم و صبر و اجر برای بازماندگان مسألت دارم.

لطف الله صافی

13رجب المرجب1435

پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مد ظله العالی)

فقدان اسفناک عالم جلیل القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید محمد باقر طاهری شیرازی باعث نهایت تأسف شد. این فقیه بزرگوار و جامع الشرائط در طول عمر شریف خود از هرگونه تلاش و كوشش برای پیشبرد اهداف اسلام و عالم تشیع و تربیت شاگردان در حوزه علمیه نجف و مشهد فروگذار نكرد.

در مبارزات سیاسی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی از كسانی بود كه به پیروی از والد معظم خود مرحوم آیت‌الله العظمی آقای حاج سید عبدالله شیرازی(قدس سره) گام بر میداشت. در حكومت بعثیان ظالم به خاطر مبارزاتش متحمل شكنجه‌ها شد و در ایران نیز مشكلات فراوانی از ناحیه عوامل و ایادی طاغوت برای ایشان فراهم شد و در برابر همه آنها صبر و استقامت ستودنی داشت. اضافه بر این هر زمان احساس می‌كرد منكری در حال شیوع است با بیانیه‌های خود به مبارزه با آن بر می‌خواست. خداوند درجات او را عالی گرداند و با اجداد طاهرینش(علیهم السلام) محشور كند.

اینجانب این ضایعه اسفناك را به حوزه‌های علمیه مخصوصاً به حوزه علمیه مشهد و فرزندان فاضل و ارجمند و بیت محترمش تسلیت عرض میكنم و صبر و اجر جمیل برای همه آنها از خداوند خواهانم.

ناصر مکارم شیرازی

پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق شیرازی(مد ظله)

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت مرحوم مغفور آیت الله العظمی آقای حاج سید محمد باقر شیرازی قدس سره را به خلیفة الله و خلیفة آبائه المهدیین صلوات الله علیهم أجمعین آقا و مولایمان حضرت ولی عصر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و حجج اسلام آقازادگان عزیز و اخوان مکرمشان مخصوصا جناب آیت الله آقای حاج سید محمد علی شیرازی دامت برکاته و حوزه های علمیه مقدسه مخصوصا حوزه علمیه نجف اشرف و مشهد مقدسه تعزیت دارم.

امیدوارم خدای متعال این ضایعه اسف بار را بفضل خاص خود در حوزه های علمیه مقدسه جبران بفرماید، و ایشان را در اعالی درجات با محمد وآل محمد صلوات الله علیهم اجمعین محشور فرماید، و انا لله وانا الیه راجعون.

سید صادق حسینی شیرازی

پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی(مد ظله)

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم ربانی حضرت آیت‌الله آقای حاج‌سیدمحمدباقر شیرازی موجب نهایت تاسف گردید. این فقیه عالیمقام عمر پر برکت خود را هم در عرصه تعلیم و تربیت و تدریس و تصنیف و تحقیق سپری کرد و توانست شاگردانی از علما و محققین را تربیت نماید و هم در صحنه مبارزات سیاسی با طاغوت و عوامل طاغوت حضور موثر و فعال داشت و مانند والد معظم خود مرحوم آیت‌ الله ‌العظمی آقای حاج‌ سید عبدالله شیرازی در هر دو جبهه هم جبهه تعلیم و تربیت و هم جبهه مبارزه با طواغیت زمان و امر به معروف و نهی از منکر موثر و موفق باشد. رحمهًْ‌الله علیه عاش‌سعیدا و مات سعید.

اینجانب این مصیبت اسف‌انگیز را به حوزه‌های علمیه مخصوصا به حوزه علمیه مشهد و علمای معظم آن خطه و فرزندان عالم و فاضل و بیت محترمشان معروض می‌دارم و از خداوند متعال برای خانواده محترمشان صبر جمیل و اجر جزیل و برای آن فقیه بزرگوار علو مقام مسئلت می‌نمایم.

حسین نوری‌همدانی

پیام تسلیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی علوی گرگانی(مد ظله)

بسمه تعالی

قال الله تعالی« انما یخشی الله من عباده العلماء »

خبررحلت عالم ربانی، فقیه صمدانی و مرجع گرامی حضرت آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی که از خاندان پاک و با فضیلت شیرازی و فرزند مرحوم حضرت آیت الله العظمی سید عبدالله شیرازی بودند موجب تأثر و ناراحتی اینجانب گردید .

ایشان در عمر بابرکت خود با تألیف کتب ارزشمند و متعدد، تربیت شاگردان خوب و مجاهدت های خود در راه دفاع ازولایت اهل بیت علیهم السلام و همچنین تلاش های ذی قیمت خود برای احیای شجره انقلاب نامی ماندگاربرای خود مهیا نمودند .

اینجانب درگذشت آن عالم گرامی را در درجه اول به محضر قطب عالم امکان امام زمان علیه السلام و سپس به برادر بزرگوار ایشان آیت الله سید محمد علی شیرازی و همچنین فرزند ارشد ایشان و سایر فرزندان تسلیت گفته و علو درجات آن مرحوم را از خداوند مسألت مینمایم.

پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی(مد ظله)

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت جناب آیت الله آقای حاج سید محمد باقر شیرازی «رحمه الله تعالی علیه» موجب تأسف و تألم گردید.

آن بزرگوار که موصوف به علم و تقوی و صلاح و سداد بود، خلف مرجع فقید مرحوم آیت الله حاج سید عبدالله شیرازی «طاب ثراه» و از بیتی رفیع و شریف بود. این جانب درگذشت آن فقید سعید را به امام زمان(عج) و حوزه‌های علمیه خصوصاً حوزه مبارکه خراسان و همچنین به خاندان شریف ایشان علی الخصوص آقازاده‌ها و اخوان گرامی آن مرحوم تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند منان برای ایشان رحمت و مغفرت واسعه و حشر با اجداد طاهرینش و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

عبدالکریم موسوی اردبیلی

14 رجب المرجب 1435

پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی(مد ظله)

انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله حاج سید محمد باقر موسوی شیرازی (رضوان الله علیه) را به مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، علاقمندان به قرآن و عترت و بیت مکرم ایشان تسلیت و علو درجات آن رحیل سعید و صبر جمیل بازماندگان از خدای سبحان مسئلت می شود.

24/اردیبهشت 1393

عبد الله جوادی آملی

پیام تسلیت یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی

بسمه تعالی

جناب حجت الاسلام و المسلمین اقای حاج سید محمد صادق موسوی شیرازی دامت افاضاته

درگذشت والد ماجدتان عالم ربانی حضرت آیت الله آقای حاج سید محمد باقر موسوی شیرازی رحمت الله علیه که عمری را به پاکی و صداقت و به عشق ائمه اطهار علیهم السلام سپری نمودند موجب تاثر همه دوستداران ایشان شد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت این فقیه بزرگوار به جنابعالی و بیت مکرم و همچنین خدمت همه علاقه مندان ایشان، از خداوند متعال علو درجات آن مرحوم را مسئلت دارم.

سید حسن خمینی

پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

بیت مکرم آیت الله شیرازی(ره)

خبر ارتحال عالم جلیل القدر مرحوم آیت الله آقای سید محمد باقر شیرازی(قدس سره) واصل و موجب تأسف و تأثر گردید بدینوسیله ضمن تسلیت به فرزندان و ارادتمندان آن مرحوم، علو درجات را برای ایشان از خداوند متعال مسألت دارم.

سید مهدی خاموشی

1393/2/27

پیام‌ تسلیت ‌جامعةالمصطفی‌ بمناسبت ‌ارتحال‌ آیت‌الله ‌العظمی شیرازی(قدس سره)

انالله و انا الیه راجعون

«اذا مات‌العالم‌الفقیه ثلم فی‌الاسلام ثلمه‌ لایسدها شیء»

بی‌شک، نگرش در زندگی علمای اعلام و بزرگان، همواره چراغی برای هدایت نسل‌هاست و تلاش‌های بی‌وقفه آنان در راه اعتلای کلمه حق بر کسی پوشیده نیست. آنان به پیروی از اولیا و ائمه معصوم(ع)، پاسداری از دین را در حساس‌ترین مقاطع تاریخی به عهده گرفته و در این راه، از هیچ چیزی نهراسیده و تنها رضای الهی و خوشنودی اهل‌‌بیت(ع) را سرلوحه زندگی قرار داده‌اند.

در این میان، بزرگانی بودند که توفیقات الهی در ابعاد مختلف مشمول حال ایشان گردیده و به این سبب توانسته‌اند راهبران و راهنمایان خوبی برای دیگران باشند.

مرحوم آیت‌الله سیدمحمدباقر شیرازی یکی از این بزرگان بود که در خانواده‌ای عالم‌پرور به دنیا آمد و افزون بر کسب مراتب فوق، با ارائه نظریاتی جدید در عرصه‌های فقهی و علم روز، همواره مورد توجه خاص و عام قرار داشت.

یکی از ممیزات معظّم‌له، شجاعت بی‌حد و حصر در دفاع از مکتب پربار تشیع و صیانت از حوزه‌های علمیه بود که در هر زمان، آن را از اهم واجبات شرعی خود فرض می‌نمود و در این راه، از هیچ گونه تلاش دریغ نورزید و مشکلات و تبعات آن را به جان خرید.

جامعة‌المصطفی، ضمن عرض تسلیت بابت فقدان چنین عالم فرزانه‌ای، امید دارد که جامعه علمی و حوزوی کشور در راه جبران این ثلمه عظیم بکوشند و پس از عرض تسلیت به پیشگاه امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، علما و فضلای حوزه و نیز بیت ایشان، علو درجات آن مرحوم را از درگاه باری‌تعالی مسألت دارد.

جامعه المصطفی العالمیه
سایر تصاویر :