فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

چهارشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٨


آمار بازدید

هم اکنون
1
امروز
22
دیروز
20
این ماه
150
کل
154952
1393/3/18
در پی اهداء کامل ترین نسخه نهج البلاغه توسط فرزند ارشد آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی(قدس سره) به دبیر کل سازمان ملل صورت گرفت:
قدردانی آیت الله بوشهری مدیر حوزه های علمیه از استقبال بان کی مون از کامل ترین کتاب نهج البلاغه جهان

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری: خداوند بزرگ انسان را به عنوان برترین مخلوق جهان آفرید تا او را در فضایی آکنده از محبت، سلامت، امنیت و عدالت به والاترین سطوح، ارزشهای و فضائل اخلاقی برساند، اما در همیشه تاریخ افزون طلبانی وجود داشته اند که به استثمار، بردگی، سلطه و ظلم به دیگران می پرداختند.

به گزارش دفتر آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی(قدس سره الشریف) به نقل از بخش نیویورک خبرگزاری ایرنا مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با ارسال پیامی به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل گفت: استقبال شما از کتاب گرانسنگ و شریف تمام نهج البلاغه موجب مسرت و امیدواری به اندیشه های عدالت خواهانه دبیرکل آن سازمان است.

بنا به این گزارش، در متن پیام آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری آمده است: خداوند بزرگ انسان را به عنوان برترین مخلوق جهان آفرید تا او را در فضایی آکنده از محبت، سلامت، امنیت و عدالت به والاترین سطوح، ارزشهای و فضائل اخلاقی برساند، اما در همیشه تاریخ افزون طلبانی وجود داشته اند که به استثمار، بردگی، سلطه و ظلم به دیگران می پرداختند.

در این میان پیامبران و مصلحان بزرگی مانند حضرت آدم(ع)، حضرت ابراهیم(ع)، حضرت موسی(ع)، حضرت عیسی(ع)، حضرت محمد(ص) و .... قیام نمودند تا بشریت را از زیر یوغ جهل و ظلم پذیری و استعمار رهایی بخشند و منشور عدالت خواهی و انسان پروری را به جهانیان ارائه نمایند. در این میان وجود مبارک امام علی بن ابیطالب (ع) از شخصیتهای برجسته و والایی است که فریادهای عدالتخواهانه ایشان افق تاریخ هزاره اخیر را شکافته و حتی شخصیت ها و نویسندگان غیر مسلمان بزرگی مانند جرج جرداق و سلیمان کتانی را نیز مجذوب خویش ساخته و در نهایت جان خویش را در مسلخ عشق به محرومان و در راه مبارزه با فزون طلبان تقدیم محرومان و مستضعفان تاریخ نمود.

وی در این پیام ابراز امیدواری نموده است ، این کتاب ارزشمند که محقق ارجمند حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی برای جمع آوری آن بیش از دهها هزار جلد کتاب و منبع مورد وثوق مذاهب مختلف اسلامی را در قریب به سه دهه در کتابخانه های کشورهای جهان مورد مطالعه و بررسی قرار داده ، بتواند به همراه دیگر متون حاوی سخنان پیامبران الهی و جانشینان آنان که بر گرفته از تعالیم و دستورات خداوند تبارک و تعالی است، مورد عنایت آن نهاد بین المللی قرار گیرد.

مدیر حوزه های علمیه کشورمان همچنین در پیام خود با اشاره به فلسفه وجودی سازمان ملل براساس منشور ملل متحد در گسترش مبانی انسانیت و ایجاد عدل و رفع ظلم در میان جوامع بشری آورده است : امید است سازمان ملل متحد بتواند بر اساس آن تعالیم، قدم های موثرتری در راه تعالی و سعادت انسانها بردارد.

پیام کتبی آیت الله بوشهری همراه با دو جلد کتاب اسلام و محیط زیست و حیات عارفانه امام علی علیه السلام توسط نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد - نیویورک به دفتر دبیر کل این سازمان تسلیم گردید.

حجت الاسلام و المسلمین ﺳﯿﺪ ﺻﺎدق ﻣﻮﺳﻮی شیرازی فرزند ارشد مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی(قدس سره) است که آبان ماه گذشته در دیدار با دبیرکل سازمان ملل یک جلد تمام نهج البلاغه امیرالمومنین (ع) به عنوان کامل ترین نهج البلاغه جهان که توسط وی گردآوری شده بود به بان کی مون اهدا کرد.

متن نامه مذکور عیناً در بخش تصاویر ذیلاً آمده است:
سایر تصاویر :