فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨


آمار بازدید

هم اکنون
1
امروز
16
دیروز
12
این ماه
533
کل
151573
1394/7/9
به یادمان مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی(قدس سره الشریف) همزمان با عید سعید غدیر خم
توزیع بسته های آذوقه بین طلاب شیراز به یاد احیاگران غدیر
در پی احیاء یکی از مهمترین منویات حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی(قدس سره الشریف) در خصوص  رسیدگی به امر معیشت طلاب که از دغدغه های آن مرجع فقید بود تلاش شده است تا این سنت حسنه آن مرجع عالیقدر حتی پس از ارتحال معظم له ادامه یافته و یادمانی باشد از مرجعی که مرجع حل و فصل مشکلات  و محل رجوع مستضعفین و درماندگان بوده و به آن افتخار می ورزید.
احیاگرغدیر

یادمان مرجع عالیقدر جهان تشیع
آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی(قدس سره الشریف)

بسم الله الرحمن الرحیم
قال أمیر المؤمنین علیه السلام: العلماء باقون مابقی الدهر أعیانهم مفقودة وآثارهم فی القلوب موجوده
تاریخ عالم تشیع مملو از عالمان وارسته ای است که همزمان با درخشش  در فقاهت و علوم مختلف،پاسبانی از شریعت و اصول مکتب را طریقه راه خویش قرار داده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نورزیدند.
در این میان ، شعائری همچون عید غدیر خم - که نه تنها موجب اکمال دین و اتمام نعمت خداوند بر مسلمانان و بشریت بوده  بلکه رمزی بر حقانیت و شعاری بر اثبات تشیع علوی در میان سایر فرق و مذاهب اسلامی بوده است ـ از جایگاه خاصی در میان این پاسبانان دین و حافظان شریعت برخوردار بوده و احیاء هرچه باشکوهتر آن  را بر خود فرض می دانستند.
و از جمله این بزرگان می توان از مرجع عالیقدر جهان تشیع فقیه کریم مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی  خلف صالح مرجع عالیقدر مجاهد مرحوم آیت الله العظمی حاج سید عبد الله شیرازی(قدس سرهما الشریف) نام برد که با برپایی هرچه باشکوهتر این عید سعید و برترین عید امت اسلامی در تمام طول عمر بابرکت خود در شهرهای مختلفی همچون نجف اشرف  ،مشهد مقدس ، زاهدان، شیراز، و ....،  در عصر خویش ملقب به احیاگر غدیر گردیدند.
و شاید به همین دلیل بود که ارتحال آن مرجع عالیقدر در زاد روز  میلاد باسعادت مولی الموحدین حضرت علی بن ابی طالب امیر المؤمنین علیه السلام  واقع گردید تا همه ساله یاد این پیرو راستین ولایت علوی و احیاگر غدیر  تا ابدیت در اذهان دوست داران آن امام همام باقی بماند.
اما از آنجا که بهترین یادمان ، احیاء منویات است، بحمدا لله و المنه و با عنایات خاصه حضرت بقیت الله الاعظم ارواحنا له الفداء، مؤسسه متبرک  به نام مبارک حضرت صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف که توسط آن مرجع عالیقدر تأسیس گردیده و زیر نظر دفاتر معظم له اداره میگردیدپس از ارتحال آن احیاگر شعائر الهی و  در راستای منویات حضرت آیت الله العظمی شیرازی(قدس سره) در شهرهای مشهد مقدس و شیرازعلاوه بر ادامه برنامه های  دروس سطوح مختلف حوزه های علمیه تا مقطع درس خارج فقه توسط فرزند برومند ایشان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید مهدی موسوی شیرازی – که با استقبال کم نظیر طلاب نیز روبرو گردیده است ـ همچنان به  فعالیت های خود در راستای احیاء شعائر و خصوصاً اعیاد سعید غدیر خم و نیمه شعبان   ادامه داده است.
 در این راستا و در پی احیاء یکی از مهمترین منویات حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی(قدس سره الشریف) در خصوص  رسیدگی به امر معیشت طلاب که از دغدغه های آن مرجع فقید بود تلاش شده است تا این سنت حسنه آن مرجع عالیقدر حتی پس از ارتحال معظم له ادامه یافته و یادمانی باشد از مرجعی که مرجع حل و فصل مشکلات  و محل رجوع مستضعفین و درماندگان بوده و به آن افتخار می ورزید.
امید است که این عمل ناچیز مورد قبول و مقبول ذات احدیت و قطب عالم امکان حضرت صاحب العصر و الزمان ارواحنا له الفداء واقع گردد.
و من الله التوفیق و علیه التکلان
واحد شیراز
دفتر حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی(قدس سره الشریف)
عید سعید غدیر 1436
سایر تصاویر :