فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨


آمار بازدید

هم اکنون
1
امروز
22
دیروز
24
این ماه
204
کل
155006
1394/10/9
فرزند آیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی در مراسم اختتامیه بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی:
سید صادق موسوی شیرازی: بر اساس احادیث ، مسلمانانی که با هم بجنگند، اهل جهنم هستند.

سید صادق موسوی شیرازی: وحدت در قرآن کریم به صریح آیه كریمه " إن هذه امتكم امة واحدة و أنا ربكم فاتقون " به عنوان نیاز امت مطرح شده است و اگر امت اسلام متمسک به وحدت نباشد، خشم الهی شامل آن می شود

به گزارش دفتر آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی( قدس سره) به نقل از خبرگزاری تقریب(تنا)، در مراسم اختتامیه بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی شامگاه سه شنبه شب در هتل استقلال تهران،  سخنرانانی از کشورهای مختلف به ایراد سخنرانی پرداختند كه از جمله آنها فرزند ارشد مرجع عالیقدر آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر شیرازی(قدس سره) حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی بودند.

ایشان در این مراسم اظهار داشت: وحدت در قرآن کریم به صریح آیه كریمه " إن هذه امتكم امة واحدة و أنا ربكم فاتقون " به عنوان نیاز امت مطرح شده است و اگر امت اسلام متمسک به وحدت نباشد، خشم الهی شامل آن می شود.

سید صادق موسوی شیرازی در ادامه به حدیثی از رسول اکرم(ص) اشاره کرد که می فرماید: نکند بعد از من به طرف کفر بروید و بخواهید با هم بجنگید؛ موسوی به حدیثی دیگر اشاره کرد که بر اساس آن مسلمانانی که بخواهند با هم بجنگند، اهل جهنم هستند.

مؤلف کتاب شریف «تمام نهج البلاغه» کتاب سال حوزه به اصرار و پافشاری امام علی(ع) برای حفظ وحدت و از بین بردن اختلافات بین صفوف مسلمین اشاره کرد و گفت: حتی زمانی که مهاجرین و انصار راه خود را جدا کردند، امام علی(ع) اجازه نداد این مسأله تفرقه تعمیم پیدا کند.

وی تأکید کرد که مسلمانان نباید راه کسانی که به دنبال نفاق هستند را انتخاب کنند، چگونه کسی می تواند ادعا کند از خانواده اسلام و پیامبر(ص) است و بر خلاف دین اسلام حرکت کند؟.
سایر تصاویر :