فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨


آمار بازدید

هم اکنون
1
امروز
16
دیروز
12
این ماه
533
کل
151573
1395/3/31
در ادامه ترویج فرهنگ علوی به نقاط مختلف جهان بر اساس کتاب »شریف تمام نهج البلاغه» طی یک سفر دوره ای اروپایی صورت گرفت:
دیدار فرزند ارشدآیت الله العظمی سید محمد باقر شیرازی(قدس سره) حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی با نمایندگان اروپایی سازمان ملل و مراکز دینی و فرهنگی کشورهای مختلف اروپایی

پروفسور prochaazka: باید جهان اسلام با محوریت امیر المؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام كه خلیفه چهارم نزد اهل سنت و امام اول شیعیان هستند اسلام را بشناسد و از او پیروی كند و ما نیز در ترم آینده از كتاب «تمام نهج البلاغه» بعنوان منبع استفاده خواهیم نمود.

به گزارش دفتر آیت الله العظمی شیرازی در جریان سفرهای دوره ای اروپایی فرزند ارشد آیت الله العظمی شیرازی(قدس سره الشریف) حجت الإسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی ضمن دیدار با رئیس دفتر اروپایی سازمان ملل متحد و رئیس كمیته مبارزه با جرائم و رئیس كمیته مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل متحد آقای یوری فدوتف، یك نسخه نفیس از كتاب شریف تمام نهج البلاغه را به وی اهداء نمودند. در این دیدار که  آقای دكتر نجفی نماینده محترم جمهوری اسلامی ایران در این سازمان بین المللی نیز حضور داشت حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی محقق این كتاب شریف ضمن بیان گزیده هایی از كلمات وسخنرانیهای مولى الموحدین امیر المؤمنین علی علیه السلام را در رابطه با مسائل مربوط به صلح و حفظ حقوق انسانها، به تعامل ایشان با قاتل خود پس از بازداشتش توسط مردم كوفه كه تاكید نمودند هیچ كس حق بی احترامی به وی را ندارد بلكه از غذایی كه برای ایشان آماده میكردند به قاتل خود نیز تقدیم مینمودند و از ظرف آبی كه حضرت خود مینوشیدند قاتل خود را نیز سیراب میكردند، نیز تاكید بر اینكه اگر خود در قید حیات ماندند او را ترجیحاً عفو خواهند نمود اشاره نمود.

بنا به این گزارش رئیس دفتر اروپایی سازمان ملل نیز ضمن تقدیر از فعالیت های تحقیقی حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی كه به مدت ٢٨ سال و با مراجعه به اكثر كتابخانه های مهم جهان، تاكید كرد: یكی از ارزشمندترین هدیه های تقدیم شده به شخص وی و دفتر اروپایی سازمان ملل متحد این اثر نفیس می باشد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی با رئیس قسمت اسلام شناسی دانشگاه وین پروفسورLohlker و نیز رئیس قسمت زبان عرب این دانشگاه آقای پروفسور prochaazka دیدارهایی داشت و با آنها در باره عظمت امیر المؤمنین علی علیه السلام و تجسم عینی اسلام در گفتار و كردار ایشان مطالبی بیان نمود و این دو شخصیت فرهیخته اتریشی ادعان نمودند كه باید جهان اسلام با محوریت امیر المؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام كه خلیفه چهارم نزد اهل سنت و امام اول شیعیان هستند اسلام را بشناسد و از او پیروی كند. در این دیدار رئیس قسمت اسلام شناسی دانشگاه وین اعلام نمود كه در ترم آینده از كتاب تمام نهج البلاغه بعنوان منبع استفاده خواهند نمود.

بر اساس همین گزارش در حاشیه سفر حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی دیدارهایی نیز با جمعی از شیعیان اتریشی الأصل و نیز ایرانیان و افغانیها و اردو زبانها و عراقیها داشتند و در این مراكز اسلامی بمناسبت اعیاد شعبانیه و بالخصوص میلاد منجی عالم بشریت سخنرانیهایی ایراد نمودند.

همچنین در ادامه سفر حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی به چند كشور اروپایی در شهر بروكسل پایتخت بلژیك ایشان با مسئول امور فرهنگی بلیژك ( بمنزله وزیر ارشاد ) دیدار وگفتگو نمود و نسخه ای نفیس از كتاب شریف «تمام نهج البلاغه» را نیز به وی اهداء كرد. در این دیدار بر ضرورت معرفی چهره اصیل اسلام كه نماد آن امیر المؤمنین علی ابن ابی طالب هستند به جهان غرب در مقابل تبلیغات تكفیریها و تروریسها كه باعث تنفر انسانهای عاشق فضیلت و عدالت از دین مبین اسلام میگردد نیز تأکید شد. بر همین اساس حجت الاسلام و المسلمین سید صادق موسوی شیرازی در ادامه سفر دوره ای اروپایی خود همچنین با معاون امور بین الملل كتابخانه سلطنتی بلژیك نیز دیدار داشت و یک نسخه نفیس از كتاب شریف «تمام نهج البلاغه» را به كتابخانه سلطنتی اتریش اهداء نمود.
سایر تصاویر :