فعالیت های دفتر

* پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

* مشاوره تخصصی دینی، اعتقادی، فرهنگی و خانواده

* حوزه علمیه تخصصی تبلیغ (سفیران هدایت شیراز)

* محاسبه وجوهات شرعیه

* موسسه و حوزه علمیه حضرت صاحب الزمان (عج)

* ستاد احیاء حوزه علمیه سامرا

شماره حساب ها

حساب سیبا بانک ملی
0104933301008


حساب سپهر بانک صادرات
0103293468008

اوقات شرعی

جمعه ١٣ تير ١٣٩٩


آمار بازدید

هم اکنون
1
امروز
4
دیروز
20
این ماه
338
کل
158934

تألیفات معظّم له

نظر به تنوع مطالعات در علوم مختلف قدیم و جدید، معظّم له در قالبهای مختلفی تألیفاتی را به جويندگان و طالبان علم و دانش ارائه نموده که برخی از آنها به زینت طبع آراسته گردیده است و لیکن اهمّ تألیفات معظّم له عبارتند از:

1- الفقه الاسلامی و سیر الزمن: مسائل مستحدثه و جدید و به روز و تعیین جداول فلکی و محاسبات ریاضی در خصوص صور فلکی و بیان کیفیت استفاده از قبله نمای ابتکاری معظّم له به طور مبسوط درآن پرداخته شده است/ تاریخ اولین چاپ 1388 هجری قمری.

2- رساله آثاره تازه پدید یامسائل مستحدثه: که درآن مقارنه مبسوطی میان علوم قدیم (احکام و مسائل فقهی و دینی) و علوم جدید صورت گرفته است / تاریخ اولین چاپ 1387 هجری قمری..

3- الاصول فی سیر تمامه و کماله: نگرش جدیدی در مباحث اصولی به شکل مبسوطی در آن ذکر شده و نظرات و پیشنهادهای نوینی در این گونه مباحث در این کتاب مطرح گردیده است/ تاریخ تصنیف1390 هجری قمری.

4- الجمعة و آثارها فی الاسلام(صلاة جمعه): بحث مفصلی درباره نماز جمعه وآثار و احکام آن تفصیلاً در این کتاب مطرح گردیده که تقریری است از درس خارج فقه والد معظّم ایشان/ تاریخ اتمام 1371هجری قمری ـ تاریخ اولین چاپ1403هجری قمری.

5- حاشیه بر کتاب «النهایه» شیخ طوسی: به شکل استدلالی/ تاریخ اتمام 1415 هجری قمری.

6- حاشیه بر کتاب «مجمع الرسائل» مرحوم صاحب جواهر: محشّی به حاشیه أعاظم و بزرگانی نظیر شیخ أعظم انصاری، میرزای شیرازی، میراز محمد تقی شیرازی، سیدکاظم طباطبایی صاحب کتاب((عروة الوثقی)) و حاج شیخ عبد الکریم حائری مؤسسس حوزه علمیه مقدّسه قم(قدس الله اسرارهم الزکیة) و بزرگانی از این قبیل با مقدمه ای ارزشمند و پر بار از معظّم له/ با همکاری جمعی از فضلاء حوزه علمیه مشهد مقدس و آقایان سیدکاظم شیرازی و سید علیرضا شیرازی و حجه الاسلام سید مرتضی شیرازی فرزندان گرانقدر معظّم له، تحشیه و ویراستاری و تنظیم گردید/ تاریخ اولین چاپ 1415 هجری قمری.

7- مناسک حج : همراه با آداب و ادعیه هر یک از اماکن مقدسه که ابتدا به صورت حاشیه بر مناسک حج مرحوم آیت الله العظمی شیرازی(قده) تنظیم گریدید / تاریخ اتمام 1412 هجری قمری ـ تاریخ اولین چاپ 1418 هجری قمری. آخرین تحقیق به صورت متن اصلی با تصحیح و ویراستاری جدید با همکاری دفتر شیراز معظم له/ 1429هجری قمری .

8- الفقه الاسلامی: که رساله عملیه معظم له به زبان عربی است و بیشترین مسائل مبتلی به مؤمنین در آن ذکر شده است که با همکاری گروه استفتاء و زیر نظر معظم له تنظیم گردید/ تاریخ اولین چاپ 1421 هجری قمری.

9- رساله توضیح المسائل فارسی: که به طور مستقل از رساله عربی توسط هیأت استفتاء به سرپرستی فاضل ارجمند حجة الاسلام و المسلمین قاسمی داماد ارشد آیت الله العظمی شیرازی(مدّ ظته) و در حضور معظم له تنظیم گردیده است/ تاریخ چاپ 1422 هجری قمری1

10- تعلیقاتی برکتب بزرگان: تعلیقاتی برکتب بزرگانی همچون شیخ انصاری و عروة الوثقی و نیز کتب والد معظمشان از جمله آثار و تألیفات معظّم له است که علی رغم اشتغالات مبارزاتی و سیاسی با رژیم منحوس بعث عراق و رژیم پهلوی، از ایشان به رشته تحریر در آمده است.


1- معظّم له علی رغم نائل شدن به درجه اجتهاد در سن بیت سالگی(حدود شصت سال پیش) و واجد شرائط بودن مقام افتاء از سوی مراجع و علمای وقت، به جهت زهد و تقوای منحصر به فرد، و سنگینی بار مسؤلیت افتاء، و احترام اساتید و مراجع موجود، تا مدّتهای مدیدی با وجود اصرار بزرگان و اعاظم و گاه مراجع تقلید، از تنظیم هر گونه رساله عمیله ای اجتناب می ورزیدند.

ابتدای صفحه ابتدای صفحه